Parkeren in en om centrum Zevenaar
In het centrum van Zevenaar geldt betaald parkeren. In de wijken rondom het centrum zijn zones voor vergunninghouders ingesteld. Op die plaatsen mag alleen geparkeerd worden met een vergunning of een kraskaart voor bezoekers. Op de kaart kun je zien waar welk parkeertarief geldt.
Tijden en tarieven
Tijden
In het centrum betaal je op de volgende tijden:
- Maandag t/m donderdag: 9:00 – 19:00 uur
- Vrijdag: 9:00 – 21:00 uur
- Zaterdag: 9.00 – 18.00 uur
Op zon- en feestdagen parkeer je gratis. Onder feestdagen verstaan we: nieuwjaarsdag, Goede Vrijdag, eerste en tweede paasdag, Koningsdag, Hemelvaartsdag, eerste en tweede pinksterdag en eerste en tweede kerstdag.
Tarieven
Op deze kaart zie je de parkeerzones en waar welk parkeertarief geldt.
Standaard tarief
- Per 60 minuten: € 1,00
Het tweede uur parkeren is gratis. Vanaf het derde uur betaal je weer.
Gereduceerd tarief
- Per 5 uur: € 2,30
- Per dag: € 4,30
Parkeerautomaat, Stadspas of parkeerapp
Parkeerautomaat
- Je geeft het kenteken van de auto in bij de parkeerautomaat. Je hoeft daarom niet terug te lopen naar de auto om een kaartje achter de voorruit te leggen.
- Voer het juiste kenteken in op de parkeerautomaat. Zo voorkom je een parkeerboete.
- Betalen kan met de pin en met contant geld.
- Bij elke parkeerautomaat staat een zonebord voor belparkeren.
- Bekijk in onderstaand filmpje hoe de parkeerautomaten werken.
- Filmpje werking parkeerautomaten
Stadspas of parkeerapp
Wist je dat je jouw parkeergeld ook met jouw mobiel of met de stadspas kunt betalen? Je hebt dan geen pinpas of contant geld nodig. Met de stadspas of een parkeerapp op jouw mobiel betaal je achteraf en per minuut. Je betaalt dan nooit teveel. Bij elke parkeerautomaat in het centrum staat een stadspaslezer. Kijk voor meer informatie over de stadspas op www.stadsparkeren.nl. Op www.vergelijkmobielparkeren.nl kun je parkeerapps vergelijken.